Hulajnoga tradycyjna kontra elektryczna. Elektryczne stały się bez wątpienia bestsellerami sprzedażowymi ostatnich lat. Pokochały je dzieci i osoby dorosłe. Obecność tych niewielkich urządzeń widać szczególnie w dużych miastach. Czy warto zakupić hulajnogę elektryczną? Czym różni się hulajnoga elektryczna od tradycyjnej?
Rodzaje hulajnóg
Można je podzielić zasadniczo na kilka kategorii. Hulajnogi podzielić można ze względu na:
- Hulajnogi klasyczne i składane,
- przeznaczenie (dla dzieci, dla dorosłych),
- napęd (elektryczne, klasyczne),
- kółka (profil, wielkość, twardość i ilość).
Hulajnoga tradycyjna kontra elektryczna
Hulajnogi elektryczne wyposażone są w niewielki silnik, który pozwala na przemieszczanie się bez użycia siły mięśni. Oznacza to, że poruszamy się w sposób zmechanizowany. W przypadku hulajnogi klasycznej odpychamy się dzięki sile mięśni nóg. To sprawia, że hulajnoga klasyczna nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie preferują aktywności fizycznej i treningu. Hulajnogi elektryczne przeznaczone są dla osób, które nie chcą lub nie mogą z przyczyn medycznych poruszać się samodzielnie na hulajnodze.
Hulajnoga elektryczna
Zalety
- Osiąganie prędkości nawet do 30 km/h,
- przemieszczanie się bez użycia siły mięśni,
- doskonale sprawdzają się na dłuższych trasach,
- tani środek transportu,
- niewielkie rozmiary,
- rozrywka.
Wady
- Cena (koszt takiej hulajnogi to wydatek od około 500-4000 zł,
- niebezpieczeństwo dla najmłodszych dzieci,
- mniej korzystna dla zdrowia forma sportu, niż hulajnoga klasyczna.
Hulajnoga tradycyjna
Zalety
- Niska cena,
- solidna dawka sportu,
- doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych dzieci,
- prosta obsługa,
- kompaktowe rozmiary.
Wady
- Nieodpowiedni rodzaj sportu dla osób borykających się z problemami stawów kolanowych,
- konieczność użycia siły mięśni,
- niewielka prędkość,
- nieodpowiedni rodzaj transportu na dalekie trasy.

Hulajnoga tradycyjna kontra elektryczna.
Hulajnoga tradycyjna:
Black Dragon hulajnoga wyczynowa została stworzona z najwyższej jakości aluminium jest najbardziej wytrzymałą konstrukcją na rynku. Hulajnoga Stunt z zastosowaniem potrójnego mocowania pierścienia pozwala na dynamiczną jazdę, a dodatkowo wzmocniona jednoczęściowa kierownica pozwoli na swobodne wykonanie różnych ewolucji z możliwością obrotów o 360 stopni. Wysokiej jakości kółka osadzone na znakomitych łożyskach ABEC 5 w połączeniu z antypoślizgowym podestem wykonanym z najwyższej jakości aluminium zapewniają stabilną i bezpieczną jazdę, a gumowe rękojeści pewny chwyt podczas wykonywania różnorodnych tricków.

Hulajnoga tradycyjna kontra elektryczna
Hulajnoga elektryczna:
E 200 to całkiem nowy produkt. Elektryczna hulajnoga przeznaczona dla młodszych i starszych użytkowników. Dzięki elektrycznemu napędowi – na tej hulajnodze nawet zmęczony użytkownik zawsze dojedzie do celu. A radość z posiadania niezwykłej, bo elektrycznej zabawki do jeżdżenia – bezcenna! Więcej mocy w elektrycznych hulajnogach. E 200 Power to najnowsza hulajnoga Razora. Rewolucja w hulajnogach elektrycznych. Nowa technologia znacznie ogranicza liczbę części w hulajnodze, nie ma mechanizmów przeniesienia napędu. Dodatkowo dużo bardziej oszczędny silnik. Takie rozwiązania pozwoliły zmniejszyć straty energii i zmniejszyć wagę diametralnie zwiększając czas użytkowania na jednym ładowaniu. Główne cechy E 200 to: cichy motor w nowej technologi. Wydajny silnik napędza hulajnogę do prędkości nawet 19 kilometrów na godzinę, a w pełni naładowana bateria pozwala na ciągłą jazdę przez 40 minut.Czas ładowania 6 godzin. Komfort jazdy zapewniają koła: przednie 9 calowe pompowane.
Co należy brać pod uwagę przy zakupie hulajnogi elektrycznej?
- Moc silnika (Im mocniejszy silnik, tym większe osiągi),
- Rozmiar kół (Dla dzieci zalecane są hulajnogi z mniejszymi kółkami. Jazda na takiej hulajnodze jest dużo łatwiejsza. Takie koła lepiej amortyzują ewentualne nierówności).
- Maksymalne obciążenie (Nie należy przekraczać maksymalnego obciążenia, gdyż prowadzi to do wypadków),
- Maksymalna prędkość (Hulajnogi elektryczne osiągają maksymalnie około 40 km/h),
- Czas pracy przy pełnym akumulatorze (Jeżeli zamierzamy pokonywać dłuższe odcinki drogi, warto zakupić hulajnogę w porządnym, dużym akumulatorem),
- Cena (koszt hulajnogi tradycyjnej to około 100-1200 zł, natomiast hulajnogi elektrycznej 500-4000 zł),
- Dodatkowe opcje (dzwonki, koszyki, dodatkowe platformy na stopy).
